Výhody kupovania auta online

Či ste žena alebo muž, študent alebo dôchodca, každý rád využíva pohodlie, ktoré poskytuje preprava autom. A preto teda niet divu, že každoročne sa predajú tisíce nových áut na Slovensku. Ale nielen nové autá sa kupujú, obľúbené sú predovšetkým aj lacné staršie modely nemeckých značiek, ktoré dokážete z online autobazáru kúpiť už za niekoľko sto eur.

Aké sú ale výhody kupovania auta online? Ako prvé určite musíme spomenúť množstvo ponúk, z ktorých si môžete vybrať. Ani v autorizovanom servise, predajni automobilky alebo v bazáre, nemáte taký výber ako online. Na internete totiž môžete využiť možnosť prehliadať si viaceré webové stránky, ktoré sú zamerané na predaj áut. Medzi najznámejšie takéto online portály patrí https://auto.bazar.sk/ alebo https://www.autovia.sk/. Ako prvé po návšteve stránky vás upúta vyhľadávač. Tu môžete zadať vaše požiadavky a parametre, ktoré by vaše nové auto malo spĺňať. Môžete uviesť značku, model, rok výroby, cenu a prípadne aj ďalšie kritéria ako je druh paliva či typ prevodovky. Odporúčame zadať čo najviac údajov, aby vyhľadávanie následne našlo čo najpresnejšie a najlepšie výsledky.

Druhou výhodou je určite možnosť porovnávania cien rôznych ponúk. Môžete si tak pozrieť napríklad výsledky vyššie spomenutého vyhľadávania a zoradiť si výsledky na základe najnižšej ceny. Tak si môžete byť istý, že nezaplatíte pri kúpe auta zbytočne veľa. Dávajte si však pozor na príliš lacné ponuky, pretože tieto často majú v sebe aj nejaký ten háčik. Napríklad ak ojazdená Škoda Octavia stojí v priemere 5 000 eur, a daný inzerát ju ponúka za 1000 eur, môže ísť napríklad o havarované vozidlo, ktoré sa predáva len na súčiastky.

Ďalšou, ale zaiste nie poslednou výhodou nákupu auta cez internet je možnosť komunikovať priamo s predošlým majiteľom auta. A ak natrafíte na férového a čestného človeka, môžete okrem štandardných informácií získať aj rady, ako najlepšie auto šoférovať, kam chodiť na opravy či aký benzín tankovať.