Predaj auta

Prvou vecou, ktorú si treba pred predajom auta stanoviť, je cieľ predaja. Potrebujete sa len auta zbaviť, chcete ho predať niekomu, komu sa naozaj ešte zíde, alebo predávate s cieľom získať čo najviac peňazí za auto? Ak už raz máte jasno v týchto veciach, môžete si určiť postup, ktorý treba dodržať, aby sa predaj mohol dotiahnuť do úspešného konca.

Ak napríklad kúpite nové auto, a máte len jedno garážové státie, môžete sa chcieť toho starého auta čo najskôr zbaviť. V takomto prípade je asi najlepšou cestou ísť za predajcom v autobazáre a vypýtať si ponuku, za koľko by od vás jazdené vozidlo odkúpil a za akých podmienok. Budete tak určite mať možnosť, automobil rýchlejšie predať, ako keby ste inzerovali ponuku na internete, prípadne cez inzeráty v novinách. Nevýhodou takéhoto postupu je nižšia cena, ktorú vám autobazár ponúkne, pretože na konečnom predaji zákazníkovi predsa len chce ešte aj niečo zarobiť navyše, takže vám zvyčajne ponúkne najnižšiu trhovú cenu za vozidlo.

V prípade, že chcete vozidlo predať za čo najvyššiu možnú cenu, budete musieť mať trpezlivosť. Inzerát o predaji môžete zverejniť na niektorých slovenských, ale aj českých online stránkach s inzerciou. A už len budete čakať, kým sa vám budú ozývať záujemcovia. Z tých si potom budete môcť vybrať toho, kto za vaše auto zaplatí najviac, a práve tomuto človeku auto predať.

Dôležité pri predaji auta je, aby ste mali všetky dôležité a potrebné doklady od auta. Či už je to technický preukaz alebo dôkaz o platnej STK kontrole. Zvýši to pravdepodobnosť, že nebudete musieť uberať z ceny za vozidlo a auto rýchlejšie nájde svojho nového majiteľa. V prípade staršieho vozidla je fér, ak potencionálneho kupca upozorníte na existujúce technické vady či prípadné ťažkosti s radením alebo chýbajúce príslušenstvo. Na cene vozidla samozrejme môžete s kupujúcim diskutovať, avšak iba do určitej, vopred stanovenej hranice, za ktorú by ste ani pri vážnom záujme nemali klesnúť.