Nevýhody kupovania auta online

Ak chcete kúpiť auto, iste ste si všimli, že dnes už ho môžete kúpiť jednoducho cez internet. Len pár klikov a auto môže byť vaše. Na čo si však treba dávať pri kúpe auta online pozor? V tomto článku vám uvedieme niekoľko dôvodov, prečo kúpa auta cez internet nie je predsa len tou najlepšou možnosťou.

Skúšobná jazda

Ak ste sa rozhodli, že si kúpite nové auto, chcete mať istotu, že vám toto auto bude dobre slúžiť niekoľko rokov. Nechcete predsa kúpiť auto, ktoré sa vám už pri prvej jazde pod zadkom rozpadne, však?

Na toto sú výborné skúšobné jazdy, ktoré by ste mali pred kúpou vozidla určite absolvovať. V prípade, že kupujete auto cez internet sa tento fakt často zanedbáva. Objavíte inzerát so skvelou cenou, napíšete alebo zavoláte predávajúcemu, hneď sa stretnete a kúpite auto. Pozor, chyba.

Pred akoukoľvek kúpou, aj toho navonok najnaleštenejšieho a najpoumývanejšieho auta, si s predajcom nezabudnite dohodnúť testovaciu jazdu. Stačí úplne prejsť s autom jeden, kilometre, vyskúšať niekoľko rýchlostných stupňov, prevodovku a pedále. Budete tak mať možnosť overiť, či auto jazdí v poriadku, alebo tam predsa je menší, alebo väčší problém.

Podvodníci

Asi najrozšírenejšou témou internetových fór v spojení s kúpou auta cez internet sú podvodníci. Na tých bohužiaľ natrafíte v online inzercií teraz už pomaly na každom kroku a kliku. Predávajú staré či búrané autá, menia stav kilometrov a ponúkajú autá, ktoré neprešli STK kontrolou či sú bez dokladov.

Iste, môže byť lákavé, za skoro nové auto zaplatiť smiešnu sumu peňazí, ale čo s tým, keď do prepisov a vybavovačiek všetkých potrebných dokladov vrazíte viac, ako keby ste si kúpili celkom nové auto? Alebo za náhradné diely kazového modelu vysolili viac ako by sa vám páčilo? Hlavne na motor si treba dávať pozor, pretože patrí medzi najdrahšie súčiastky auta a je vysoko kazový, najmä pri autách, ktoré sú staršie ako 10 rokov.