Nedostatok vodičov

Ak si hľadáte prácu ako vodič, nemusíte sa báť, že sa nezamestnáte, Na slovenských, ale aj rakúskych či nemeckých pracovných portáloch nájdete množstvo ponúk, ktoré ponúkajú prácu vodiča. Môžete sa stať vodičom limuzíny, taxikárom alebo šoférom dodávky, či autobusu. Záleží len na vás, aký typ vozidla preferujete. Pracovné ponuky sú vhodné najmä pre skúsených šoférov a tých, ktorí radi cestujú. Ako vodič medzinárodnej spoločnosti totiž máte možnosť spoznať svet o trošku viac a počas pracovnej doby si môžete užívať nádhernú scenériu okolia.

Na väčšinu ponúkaných inzerátov vám stačí vodičský preukaz triedy B. Ak však budete chcieť jazdiť kamiónom alebo väčšou dodávkou, budete si musieť spraviť aj preukaz triedy C. V prípade, že máte záujem o prácu vodiča linkového alebo diaľkového autobusu, budete potrebovať aj typ D. Výhodou takejto pozície je určite fakt, že nepotrebujete mať vyštudovanú vysokú školu ani hlbšie znalosti nejakých cudzích jazykov.

V poslednej dobe sa veľmi rozšírili aj spoločnosti, ktoré sa špecializujú na prepravu ľudí. Je to služba podobná taxi službe, len váš vodič nie je certifikovaný taxikár, ale obyčajný človek s vodičským oprávneným. Medzi obľúbené služby patril Uber, ktorý však na Slovensku vďaka aktuálnemu súdnemu konaniu musel pozastaviť svoju činnosť. Medzi naďalej aktívnych prevádzkovateľov takýchto služieb patrí Taxify alebo Liftago. Registráciu do týchto spoločností môžete jednoducho zvládnuť online. Budete potrebovať váš vodičský preukaz, technický list vášho auta a výpis z registra trestov. Po úspešnej registrácií si budete môcť stiahnuť aplikáciu vodiča do telefónu a začať prijímať prvé jazdy od vašich zákazníkov. Zaplatené dostanete po úspešnom absolvovaní jazdy. Dostanete od 60 až do 80% z ceny jazdy. Zvyšok si nechá prevádzkovateľ. Ak budete v priemere šoférovať 8 až 10 hodín denne, budete mať na konci mesiaca celkom slušný zárobok. Avšak netreba zabudnúť na to, že pracujete ako živnostník a budete musieť ešte z vášho zárobku odviesť dane a poplatky do zdravotnej aj sociálnej poisťovne.