Kde kúpiť a ako predať motorku?

V inej časti našej stránky sme sa už venovali kúpe a predaju áut, tak si poďme priblížiť aj kúpu a predaj motoriek. Prečo si kúpiť motorku? Existuje niekoľko dôvodov. Medzi prvý dôvod patrí nadšenie pre rýchlu jazdu a krásu motoriek. Ak vás baví pozerať na závody na motorkách, alebo patríte k nadšencom Harley-Davidson, kúpa motorky vás neminie. Iným dôvodom môže byť to, že chcete ušetriť čas cestovaním v ranných zápchach alebo nemáte dosť parkovacích miest. Motorku vždy ľahšie zaparkujete ako veľké auto. Tretím dôvodom na kúpu motorky môže byť záľuba v cestovaní. Snívali ste o tom, že si spravíte zájazd na vašej motorke po celej Európe? Ak je toto váš životný sen, ponúkame vám niekoľko tipov, ako si správne motorku vybrať.

V prvom rade si treba uvedomiť, že hoci motorka nie je taká veľká ako auto, cenové rozpätie kúpnej ceny niektorých modelov sa môže priblížiť, ba až prekročiť cenu väčších motorových vozidiel. Za kvalitnú motorku musíte byť ochotný zaplatiť aj viac ako 10 000 eur. Kúpiť sa dajú aj ojazdené motorky, ale v takomto prípade určite odporúčame, aby ste išli s ňou na skúšobnú jazdu, a nekupovali takzvanú mačku vo vreci. Pri kúpe z bazáru si treba vždy zistiť, či motorka nie je havarovaná a koľko má najazdených kilometrov. Na pneumatiky je potrebné tiež dávať pozor, aby ste náhodou nedostali za sychravého alebo daždivého počasia v nesprávny moment šmyk.

Pri predaji motoriek sa vám ponúkajú tie isté možnosti, ako keby ste išli predávať auto. Môžete motorku predať do bazáru, kde následne bude predaná konečnému kupcovi. Vy dostanete peniaze hneď a rýchlo, ale často menšiu čiastku, ako keby ste motorku predali na vlastnú päsť, napríklad cez internet. Existuje mnoho inzerčných stránok, kde môžete vašu ponuku zverejniť, a dokonca aj na sociálnych sieťach nájdete skupiny, ktoré sa špecializujú na kúpu a predaj motoriek na Slovensku.