Historické múzeum v Modene

Talianske mesto Modena nie je známe iba svojimi výbornými potravinárskymi výrobkami, ale aj tým, že sa stalo kolískou talianskeho automobilového priemyslu. Zvučné značky ako Lamborghini, Pagani a Maserati tu všetky majú svoje sídlo. Ale prečo sa práve toto malé mestečko v severnej časti Talianska stalo centrom automobilového diania minulého storočia? Všetko sa to takpovediac začalo u zakladateľa značky Ferrari, ktorý v tomto meste býval. Slávny Enzo Ferrari bol totiž rodákom z tohto mesta. Neustále zväčšoval svoju fabriku a tak prilákal aj iných výrobcov do tohto kraja. Šikovní pracovníci z Modeny sa postarali o to, že sa Ferrari stalo luxusnou značkou, ako ju poznáme dnes. Kvalita dielov a skvelá koncepcia vozidla patrili medzi najdôležitejšie faktory, ktoré prispeli k rozkvetu značky.

A tak niet divu, že práve v tomto mestečku sa nedávno otvorilo aj historické múzeum Enza Ferrariho. V tomto jedinečnom múzeu si môžete pozrieť, ako vyzerala výroba áut v minulom storočí. Fanúšikovia starších modelov áut si tiež prídu na svoje. Vystavené totiž uvidíte všetky modely, ktoré sa na páse v továrni v tomto meste vyrobili. Luxusné a rýchle vozidlá, ktoré svojou eleganciou ohúria každého nájdete na každom kroku. Do múzeá si dospelí zaplatia jednorazový vstup za 16 eur a môžu sa kochať pohľadom na krásne a hlavne unikátne vozy. Uvidíte aj zbierku pretekárskych áut Formuly 1. Medzi ponúkané výlety patrí aj prehliadka pretekárskej trate v neďalekom Maranelle. Je to skvelá voľba hlavne pre fanúšikov tohto rýchlostného športu.

Ale vráťme sa späť k múzeu. Prehliadku múzeom si môžete buď spraviť na vlastnú päsť alebo si môžete vychutnať moderovanú prehliadku, v ktorej vám sprievodca alebo sprievodkyňa porozpráva, ako postupoval vývoj jednotlivých modelov a ako sa rozširovala fabrika s pribúdajúcimi záujemcami o autá. Múzeum je otvorené denne od 9:30 až do 7mej večer, takže si môžete spraviť krásny výlet do mesta Modena a vychutnať si trochu miestnej histórie.