Filmy o autách

Máte radi akčné filmy a zaujímate sa o autá? Ponúkame vám prehľad najlepších filmov s tematikou áut a pouličných závodov, ktoré si môžete vychutnať doma na televízore. Náš zoznam odštartujeme zábavným animovaným filmom Cars. Ak máte deti, určite ste ho už videli. Autá a iné vozidlá v tomto filme ožívajú a majú svoj vlastný svet, oddelený od ľudí. Najnovšie pokračovanie Cars 3 ste si mohli nedávno pozrieť aj v kinách. Hlavný hrdina sa snaží držať krok so super rýchlymi závodnými autami aj napriek tomu, že je len obyčajným cestným vozom. Zaujímavé scénky a dojímavý príbeh sú určené nielen pre deti.

Ďalším výborným filmom, z ktorého sa stala kultová klasika, je Tokio Drift. Od

tohto filmu sa odrazila aj veľmi populárna séria Rýchlo a zbesilo, v ktorých Paul Walker a Vin Diesel bojujú po nociach na ulici o titul majstra rýchlostných áut. Vždy, keď sa naskytla chvíľka voľného času, tak pracovali na vylepšeniach svojich rýchlych áut, aby im pridali ešte nejaký ten kilometer za hodinu naviac. Film ako stvorený pre milovníkov driftovania.

Ak ste fanúšikom seriálu Formuly 1, tak si nemôžete nechať ujsť film Rivali. Tento film znázorňuje jeden z najkrajších a najvyhrotenejších súbojov v ére F1, a to medzi rakúskym jazdcom Nicky Laudom a Angličanom Jamesom Huntom. Od začiatku až po koniec vás očarí atmosféra filmu, surovosť športu a nádherné životné príbehy.

Aj keď príbeh nie je celkom zameraný na autá, nemôže pre fanúšika cestných vozov byť nič lepšie ako sledovať vozidlá poskladané z náhradných dielov vo filme Mad Max. Tento novší film z roku 2015 sa odohráva v post apokalyptickom svete, v ktorom je veľmi horúco a nedostatok surovín. Práve preto jeho obyvatelia využívajú všetky dostupné diely a súčiastky, aby si poskladali vozidlo, ktoré im bude slúžiť v bitkách s gangstrami alebo ich bezpečne dopraví k zásobám vody a jedla v ich okolí.