Doprava v Bratislave

V posledných dňoch nás všetkých zasiahla správa, že doprava v hlavnom meste Slovenska bude obmedzená. Kto žije v Bratislave vie, že doprava, hlavne ráno v dopravnej špičke a večer, je vždy problémová. Ale v nasledujúcich mesiacoch sa obyvatelia tohto mesta a ľudia tu pracujúci musia pripraviť na ešte väčšie zápchy a celkovo dopravný kolaps.

Pred nedávnom sa začala rekonštrukcia a oprava časti obchvatu, ktorá spája Bratislavu s južným Slovenskom. Keďže sa začal aj školský rok, kolóny áut siahajú v niektorých časoch až do predmestia Bratislavy. V takejto zápche si niekedy budete musieť počkať aj vyše hodiny. A to len kým sa dostanete do mesta, respektíve na vaše pracovné miesto. Nehovoríme tu ešte o tom, že večer po práci budete chcieť ísť samozrejme domov. A tak sa treba pripraviť na to, že kým prídete domov, bude to chvíľku trvať. Magistrát hlavného mesta upozorňuje, že nielen obchvat, ale aj niektoré cesty v Bratislave, ako napríklad Bajkalská alebo Pionierska budú opravené. To samozrejme pre vodičov bude znamenať obchádzky a dlhšie kolóny v smere do centra alebo do Petržalky. Aj mosty by sa mali podrobiť menším opravám.

Musíme však určite hodnotiť takéto práce aj ako pozitívne. Predsa si užijeme nové, krásne cesty bez dier a výmoľov. Po takýchto cestách sa nám určite bude jazdiť lepšie a aj naše autá nám budú vďačné za to, že nebudú musieť zapadať do jám alebo prechádzať ponad hrbole na cestách.

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky uvádza, že na opravy ciest sa použije niekoľko miliónov eur. Do konca roka by mala byť väčšina ciest opravená alebo aspoň čiastočne prejazdná. Ľuďom pracujúcim v Bratislave potom nezostáva nič iné, len sa tešiť na nový obchvat do satelitných dedín Bratislavy už budúci rok. Ak samozrejme práce budú pokračovať tak, ako sú naplánované a nedôjde k meškaniu či prípadným komplikáciám. Prajeme vám veľa trpezlivosti na cestách.